Обучение по дигитално глобално гражданство
Екипът на Фондация „Шанс за децата и придодата на България“ се отправя към Виена: обучение, партньорства и нови хоризонти
19-21 Май 2025
От 19 до 21 май 2025 г. представители на българския екип по проект DCYDE! – Digital Global Citizenship Education for Youngsters and Educators in Partnership ще участват в международна среща във Виена. Целта на тази среща е да обедини три основни компонента: обучение на обучители, публично събитие за изграждане на партньорства и вътрешна работна среща. Участието на Фондацията във Виена има за цел да надгради знанията и уменията на нашия екип в обучението по дигитално глобално гражданство, като едновременно с това създаде нови възможности за сътрудничество с други образователни, младежки и граждански организации от Европа и Глобалния Юг.
Българският екип ще се състои от представители на Фондация „Шанс за децата и природата на България“ – организация, която активно работи с младежи и педагози в сферата на неформалното образование. Екипът включва обучители, младежки работници и партньори от образователната и гражданската сфера.
Защо DCYDE! е важен?
Проектът DCYDE! отговаря на нуждата от съвременно, устойчиво и приобщаващо образование, което да подготви младите хора за живота в глобализирания свят. Чрез онлайн и хибридни обучения, проектът цели да създаде транснационални общности от обучители и младежи, които да работят съвместно за положителна промяна в своите общества и отвъд тях.
Какво предстои?
- 19 май – Train the Trainer семинар, насочен към обучители, които предстои да провеждат обучения на национално ниво. Темите включват дигитално глобално гражданство, равнопоставеност между половете, чувствителност към дискриминация и фасилитаторски умения. Семинарът съчетава иновативни педагогически подходи с практически упражнения и методи за хибридно обучение.
- 20 май – Международно събитие за изграждане на партньорства, отворено за участници от различни държави и организации. Ще се разгледат теми като геймификация в онлайн обучението, ролята на изкуствата в образованието за глобално гражданство, както и перспективи от Глобалния Юг. Това е чудесна възможност за обмен на идеи, установяване на нови контакти и съвместни инициативи.
- 21 май – Среща на партньорите от консорциума, по време на която ще се обсъдят напредъкът по проекта, бъдещите дейности и стратегиите за по-ефективно изпълнение на поставените цели.
С нетърпение очакваме новите възможности, знания и вдъхновение, които ни очакват във Виена!